Bij EEHT werken acht enthousiaste vrijwilligers, ieder met hun eigen verhaal en ervaring. Een aantal van hen zijn via via bij EEHT terechtgekomen, de andere zijn gewoon eens binnen komen lopen om een praatje te maken en niet meer weggegaan. Zij ontdekten al snel dat vrijwilligerswerk bij EEHT meer betekent dan simpelweg ‘broodjes maken’. Patty Robben, persoonlijk begeleider, en 5 van de 8 vrijwilligers, Jolanda, Josien, Antoine, Danielle en Ine vertellen graag over het vrijwilligerswerk en de wederzijdse dankbaarheid die zij voor elkaar voelen.
Waardevol & dankbaar
“De vrijwilligers ondersteunen bij de dagelijkse taken in onze lunchroom en in ons atelier. Deze werkzaamheden, maar ook de persoonlijke aandacht die zij cliënten geven, is ontzettend waardevol. Hun inzet zorgt ervoor dat cliënten zich gezien voelen en onze locatie op volle toeren kan draaien, waar we zonder hen soms handen en ogen tekort zouden komen”, vertelt Patty.
Enthousiaste vrijwilligers
Jolanda gaat onder andere één keer per maand op stap met een groep cliënten om een eigen broodje samen te stellen. “We gaan samen naar de supermarkt. Hier kiest iedereen zelf wat ze op hun broodje willen. Daarna gaan we in het atelier aan de slag met het snijden en klaarmaken van de ingrediënten voor op het broodje. Natuurlijk eten we het ook gezellig samen op. Cliënten kijken hier echt naar uit, het is iets speciaals.”
Schilderen is ook een geliefde activiteit bij EEHT, waarin Josien de cliënten wekelijks begeleidt. “Een cliënt die hevig trilt en waarvan we dachten dat schilderen moeilijk voor hem zou zijn, blijkt juist prachtig te kunnen schilderen. Hij geniet er heel erg van, het plezier straalt ervan af. Daar doe ik het voor!”
Antoine, een jongere vrijwilliger, ondersteunt cliënten door samen te puzzelen, te tekenen en boodschappen te doen. Hij voelt zich helemaal op zijn plek. “Het is fijn dat ik hier mezelf kan zijn. We proberen die openheid en acceptatie ook altijd uit te stralen,” zegt hij. “Je moet soms de stap durven zetten om ergens binnen te lopen. Bij EEHT is iedereen welkom, en daar mogen we met z’n allen trots op zijn.”
“Het is de leukste dag van de week”, zegt Danielle welgemeend en enthousiast. “Je geeft heel veel, maar je krijgt er ook zoveel liefde voor terug. In de lunchroom wordt er gelachen, soms gehuild en er heerst een warme gezelligheid. Ik ga altijd met een goed gevoel naar huis.”
Ine waardeert de variatie in het vrijwilligerswerk bij EEHT. Geen enkele dag is hetzelfde. “Soms geef je iemand extra aandacht, soms houd je even wat afstand. Ik geniet ervan om erbij te zitten en alles om me heen te horen en mee te krijgen. Wij worden door zowel Patty en haar collega’s, als door alle cliënten zo gewaardeerd, we horen er écht bij.”
Betrokken zijn en betrokken worden
De vrijwilligers maken deel uit van het team. Ze worden uitgenodigd voor barbecues, feestjes en andere evenementen. Dit betekent veel voor hen en maakt het vrijwilligerswerk nóg waardevoller. Antoine geeft aan dat vrijwilligerswerk bij EEHT meer oplevert dan dat het kost. “Het geeft me energie, ik ga met een fijn gevoel naar huis. Dit voelt voor mij als mijn ‘roeping’.”
“De aanwezigheid van vrijwilligers brengt niet alleen de cliënten veel plezier, maar vormt ook een belangrijke steun voor ons als medewerkers”, zegt Patty. “Met hun warmte en persoonlijke aandacht zijn zij een verlengstuk van ons team. Onze vaste gasten komen graag langs voor een praatje en zoeken de gezelligheid op die de vrijwilligers meebrengen. Ine, Danielle, Antoine, Josien, Jolanda en natuurlijk ook Peter, José en Patrizia, dank jullie wel!”